Ružomberská osmenástka zariadila 3 body

V nedeľu sa na štadióne pod Čebraťom očakávalo zaujímavé futbalové divadlo. Do Ružomberka pricestovala FC Nitra v závese s prenosovými vozmi verejnoprávnej STV. Práve priamy prenos zo zápasu sa popísal pod slabú divácku návštevu. V chladnom počasí meralo cestu na tribúny len 2 378 divákov, ale tí dokázali hráčom vytvoriť perfektnú atmosféru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Po výborných výkonochv posledných dvoch kolách, sa od Ružomberčanov očakávalo jedine domácevíťazstvo. Do boja zavelil v 8. minúte kapitán Marek Bakoš, keď jehostrela spoza 16-tky lizla brvno Hroššovej brány. Ruža tlačila ďalej a pofaule na Božoka v päťke si pýtala pokutový kop. Hlavný rozhodca Kružliakvšak na biely bod ukázal až o dve minúty neskôr, po Kolárovom nedovolenomzákroku na Bakoša. Loptu si postavil Zošák a už druhý krát v sezónenedal brankárovi z 11 metrov žiadnu šancu.

Stav zápasu 1:0 hral do karietaktívnym domácim. Nitrania sa nedokázali priblížiť ani na dostrel Hajdúchovejbrány. Ich bezradnosť dokumentovala aj situácia z 20. minúty, keď Kolárovsvojim odkopom poriadne natiahol vlastného brankára. Šanca na vyrovnanie predsaprišla, ale Racko po Barčíkovej prihrávke mieril vedľa.

V 28. minúte roztočiliútočný kolotoč opäť domáci. Najprv to skúšal Mašek, Horššo pohotovo vybehol a loptuvyrazil nohou. Po ňom mal šancu Zošák, jeho pokus obranca zblokoval.V 34. minúte po spolupráci dvoch záložníkov Božoka a Zošáka, dostalnádhernú prihrávku Mašek a z ťažkého uhla prekonal nitrianskehogólmana. Pre českú akvizíciu to bol premiérový gól v drese „oranžových“.

V závere prvého polčasuprišla najväčšia šanca hostí. Ján Maslo zahral v šestnástke rukoua jedenástku si mohli kopnúť aj Nitrania. Zodpovednosť prevzal kapitánGruber, v bránke Liptákov ale čaroval Hajdúch. Loptu vytlačil nádhernýmsemaforom a domáci si mohli vydýchnuť.

Ružomberčania boli pánmi naihrisku aj v druhom polčase. V 56. minúte zahrával priamy kop Bakoša jeho prudkej strele chýbali len centimetre. Hostia pohrozili o dveminúty neskôr, Rackova strela, ale Hajdúcha neprekvapila. Domáci zasadiliposledný klinec do nitrianskej rakvy v 59. minúte. Božok ešte po nahrávkeMašeka neuspel, aktívny Zošák ale po priťuknutí Bakoša, zavŕšil ružomberskúnádielku. Zošák potvrdil svoju úlohu kreatívneho stredopoliara, keď mal kopačkyvo všetkých zásahoch domácich.

Hostia mohli aspoň korigovaťvýsledok desať minút pred koncom. Nedorozumenie v obrane domácich, aleLiluashvili nepotrestal, strela len opečiatkovala pravú žrď. Počas celéhozápasu aktívny fanklub a diváci na tribúnach v týchto chvíľach užpotleskom hnali hráčov do záverečného hvizdu. Po víťazstve s rozdielomtriedy 3:0, mali Ružomberčania dôvod na radosť. Nielenže natiahli svoju šnúrubez prehry, ale zlepšenú hru ocenili aj fanúšikovia a do kabíny sa vrátilapohoda.

Po 9. kole sa Ružomberokv neúplnej tabuľke posunul zo siedmeho na štvrté miesto. Úspešnú sériumôže MFK natiahnuť o týždeň, kedy sa v priamom prenose predstaví naštadióne Antona Malatinského v Trnave.