Z derby vyšiel víťazne Ružomberok

V prvých dvoch kolách futbalovej Corgoň ligy preverili posilnený ružombeský tím východniari. Najprv to bolo Košice (0:1) a potom Prešov (3:2). Nevydarený začiatok novej sezónny mali odčiniť v svojej domácej premiére v sobotu 2. augusta. Pod Čebrať pricestovala banskobystrická Dukla, o body sa teda bojovalo v stredoslovenskom derby.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V oranžovom drese sav majstrovskom zápase konečne predstavila nová akvizícia do ofenzívy –Jiří Mašek. Premiéru mal aj český tréner Michal Bílek, pre ktorého to bola prváskúška pred domácimi tribúnami. Dukla podporovaná desiatkami svojich fanúšikov,potrebovala bodovať rovnako ako Liptáci. Po dvoch zápasoch mala na konte síceaspoň bod za remízu, ale nulu v kolónke strelených gólov.

Atmosféru na štadióne pod Čebraťomvytvorili fankluby oboch tímov, ktoré povzbudzovali od úvodných sekúnd. Natrávniku sa zatiaľ oba tímy len rozohrávali. Prvá vážnejšia šanca prišla v 7. minúte. Kotrys centrovalna Fila, ten sa tiesnený už nedokázal presadiť. Hajdúchovu pozornosť odtestovalv 17. minúte Debnár, jeho priamy kop však ružomberskú jednotkuneprekvapil. V 30. minúte dali o sebe vedieť aj domáci futbalisti.Akciu rozbehol stredom Zošák a loptu poslal nabiehajúcemu Bakošovi.Ružomberský kapitán z uhla pálil len do nôh Boroša. Už o šesť minútprišiel rozhodujúci okamih zápasu. Vyskoč v šestnástke stiahol aktívnehoBožoka, rozhodca Richtárik bez váhania ukázal na biely bod. Loptu si postavilŠtefan Zošák a svoju úlohu doterajšieho kanoniera oranžových splnil. Stavstretnutia teda 1:0. Ešte pred polčasom sa ale jediný strelec zranila ihrisko musel predčasne opustiť. Do kabín hráčov vyprevadil okrempotlesku aj silný lejak.

Cez polčasovú prestávku potešilhlásateľ domácich fanúšikov správou, že rezerva Ružomberka zvíťazila v Podbrezovej2:0. Pre B-čko Liptákov to bolo prvé prvoligové víťazstvo v prebiehajúcejsezóne.

Dážď cez prestávku neprestala poznačil aj výkony v druhom polčase. Snahu hostí konečne skórovať takmaril okrem ich vlastnej nemohúcnosti aj rozmočený trávnik. Divákovz letargie vytrhol Ján Maslo. Jeho prudká, presná strela z 25 metrovvšak našla len dobre postaveného Boroša. Hostia sa postarali o vzrušeniev 70. minúte. V skrumáži sa v ružomberskej šestnástkezorientoval striedajúci Šulek, jeho strele chýbal dôraz. Z ojedinelýchakcií zaujal Božokov center na Kucku, ten ale z ťažkej pozície neskóroval.Pred záverečným hvizdom to ešte sám skúšal Bakoš, jeho točená strela minula okrembrankára aj bránu.

Po zápase boli spokojnejší Ružomberčania. KýmBanská Bystrica natiahla svoju nelichotivú šnúru bez gólu na 270 minút, tribody ostali pod Čebraťom vďaka vydretému víťazstvu. Domáce MFK je po neúplnomtreťom kole v pätici trojbodových na siedmom mieste.

Najbližšie sa Liptáci predstaviana ihrisku aktuálne poslednej Dubnice, Dukla pocestuje na východ, kde jupreverí nováčik z Prešova.

Polčas. 1:0, gól: 37. Zošák (11m)ŽK: Bakoš, Vyskoš, Poljovka, Rozhodoval: Richtárik, 3518 divákov

MFK: Hajdúch – Gallo, J. Maslo,Majerník, Ďubek – Zošák (44. P. Maslo), Kucka, Hodúr, Božok (84. Kukoľ) –Bakoš, Mašek (70. Pilár)

DUKLA: Boroš – M. Pančík, Debnár(67. Šulek), Poljovka, Kotrys – Adámik, Vyskoč (73. Rusnák), Pečovský, T.Pančík, Ďuriš (58. Tóth) - Filo